Najlepsze sanki dla Twojego dziecka!
Producenci
KHW GmbH Kimet Axer
Kontakt
Zamówienie telefoniczne:

801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18

Gadu-Gadu: 3575652

Zamówienia: sklep@asport.pl

Biuro Obsługi Klienta: bok@asport.pl

Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Polecane strony

  Czym kierować się wybierając sanki?

  Na początku warto zastanowić się, dla kogo mają być sanki i w jakim celu się je kupuje. Podział sanek ze względu na ich przeznaczenie został omówiony w poradniku pt. Rodzaje sanek >>

  Następnie trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Sanki powinny posiadać certyfikat CE, który gwarantuje, że przedmiot został wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami.

  Ponadto sanki dla młodszych dzieci, do 3 roku życia, powinny mieć oparcie z boczną barierką lub fotelik, dodatkowo dobrze by było, gdyby posiadały pasy bezpieczeństwa. Warto pomyśleć także o śpiworku, jest praktyczniejszy od kocyka, ponieważ nie zsuwa się a często ma wewnątrz ocieplający kożuszek. Sanki dla maluchów muszą być stabilne, na szerokich płozach zapobiegających wywracaniu się. Kolejną kwestią jest waga sanek. Stabilne nie znaczy wcale ciężkie. Lekkie sanki lepiej się pcha i ciągnie po śniegu, szczególnie kiedy niesiemy również np. siatkę z zakupami.

  Sanki dla starszych dzieci powinny być dobrane do wzrostu dziecka, poza tym niektórzy producenci ułatwiają nam wybór wprowadzając oznaczenia minimalnego wieku użytkownika. Poza tym warto się również zastanowić nad zakupem ślizgu, który może być dobrą alternatywą dla klasycznych sanek. Ślizgi są plastikowe, na tyle lekie, by dziecko bez wysiłku wniosło je na górę, łatwo się rozpędzają. Poza tym w przypadku zderzenia lub wywrotki niemal nie ma ryzyka, ze dziecko zostanie uderzone metalowym lub drewnianym elementem. Dla starszaka odpowiednie będą również plastikowe sanki służące do zjazdów lub uniwersalne. Wiele modeli posiada kierownicę i hamulec, dzięki czemu maluch może samodzielnie ominąć przeszkodę i zatrzymać się, kiedy to jest potrzebne.

  Kupując sanki warto pomyśleć o jednoczesnym zakupie kasku i gogli. Taki zestaw skutecznie zminimalizuje ryzyko urazu głowy podczas zderzenia czy wywrócenia się, a poza tym na pewno przyda się także na nartach.

  Poza bezpieczeństwem kolejnym kryterium zakupu sanek jest cena. Naprawdę niewarto kupować najtańszych sanek z marketu. Po pierwsze, nie będą one w pełni bezpieczne ze względu na jakość użytych materiałów oraz brak niezbędnych certyfikatów, a po drugie mogą się po prostu rozpaść lub połamać. Na cenę sanek składają się różne elementy, między innymi jakość materiałów użytych przy produkcji (drewna, plastiku, metalu), trwałość i odporność na uszkodzenia, certyfikaty i normy CE poświadczające o bezpieczeństwie, dodatkowe udogodnienia typu fotelik, kierownica, hamulec. Warto o tym pamiętać, by nie kupić przypadkiem przedmiotu, który będzie służył niecały sezon, po czym najzwyczajniej w świecie się rozpadnie.

  Sanki dla starszych dzieci Sanki dla maluchów Kaski i gogle