Najlepsze sanki dla Twojego dziecka!
Producenci
KHW GmbH Kimet Axer
Kontakt
Zamówienie telefoniczne:

801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18

Gadu-Gadu: 3575652

Zamówienia: sklep@asport.pl

Biuro Obsługi Klienta: bok@asport.pl

Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Polecane strony

  Rodzaje sanek

  Przed zakupem sanek warto dowiedzieć się, jakie są ich rodzaje. Nie jest to takie oczywiste, choć można by pomyśleć, że sanki to sanki, do zjeżdżania z górki i tyle. Otóż nie do końca, ponieważ dzielą się one na trzy kategorie w zależności od przeznaczenia.

  Sanki do ciągnięcia

  Muszą być wyposażone w sznurek lub rączkę, opracie i płozy, na których dziecko może postawić stopy. Takie sanki nadają się głównie dla młodszych dzieci, a nawet dla niemowląt. Niektóre modele są wyposażone w foteliki z pasami bezpieczeństwa, którymi można przypiąć dziecko, by nie wypadło. Dodatkowo można do nich dokupić specjalny dopasowany do kształtu fotelika śpiworek zabezpieczający przed zimnem. Ten model sanek jest wyjątkowo stabilny.

  Sanki do ciągnięcia

  Sanki do zjeżdżania

  Lekkie, nie posiadają oparcia, często są wykonane z plastiku. Na takich sankach na ogół zjeżdża się na leżąco, więc rzadko stosuje się w nich podparcie pod nogi. Drewniane sanki z tej kategorii posiadają metalowe płozy w kształcie rurek.

  Sanki zjazdowe firmy Kimet Sanki zjazdowe firmy KHW Sanki zjazdowe firmy KHW

  Sanki uniwersalne

  Najbradziej praktyczne, idealne zarówno do zjeżdżania z górki, jak i do ciągnięcia. Płozy mają w kształcie baranich rogów, wyposażone są w oparcia i rączkę, które jednak można zdemontować. Na ogół są również lekkie, tak by z łatwością można je było wnosić na górę.

  Sanki uniwersalne firmy Kimet sanki uniwersalne firmy KHW

  Sanki nietypowe

  W sprzedaży można także spotkać sanki niestandardowe, jak np. składane, dla bliźniąt lub dwuosobowe, jak choćby model SNOW SOMFORT marki KHW, który jest dwuczęściowy. Pierwsza jego część to anatomiczne, amortyzowane siedzisko z oparciem i zagłówkiem. Część przednia posiada również dwa hamulce. Za nią znajduje się miejsce stojące dla drugiej osoby (np dorosłego) wyposażone w dodatkowy, niezależny hamulec. Tylna część jest składana, dzięki czemu sanki te można przekształcić w jednooosobowe. Sanki SNOW COMFORT nadają się dla dzieci powyżej 8 lat i dla dorosłych, jednak maksymalne obciążenie tych sanek to 100 kg.

  Sanki nietypowe