Najlepsze sanki dla Twojego dziecka!
Producenci
KHW GmbH Kimet Axer
Kontakt
Zamówienie telefoniczne:

801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18

Gadu-Gadu: 3575652

Zamówienia: sklep@asport.pl

Biuro Obsługi Klienta: bok@asport.pl

Gwarancje: gwarancje@asport.pl
Polecane strony

  Zasady bezpieczeństwa na sankach

  Sanki to najtańsza i najpopularniejsza forma aktywnego wypoczynku dla dzieci w zimie, która jest źródłem radości, zabawy i pozytywnej energii. Jazda na sankach nie wymaga dużych umiejętności i posiadania drogiego sprzętu, dlatego też jest tak bardzo popularna. Postarajmy się jednak zwrócić uwagę na to, aby ta zabawa na śniegu była całkowicie bezpieczna dla dzieci.

  Poniżej przedstawiamy główne zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać.

  Zasada pierwsza. Przed wyjściem na sanki, szczególnie gdzieś dalej od domu, koniecznie sprawdźmy, jaka ma być pogoda, tak, by nie zostać zaskoczonymi przez śnieżycę i by móc cieszyć się pięknym słońcem przez cały dzień.

  Zasada druga. Pamiętajmy o odpowiednim ubraniu dziecka i o użyciu kremu ochronnego. Z ubrań nie powinny zwisać żadne sznurki (np. przy rękawiczkach), ponieważ w czasie jazdy mogą się one zaplątać w sanki, będąc przyczyną wywrócenia się.

  Zasada trzecia. Czasami warto pamiętać o kasku. Niektóre upadki mogą się bowiem skończyć tragicznie, szczególnie wtedy, gdy dziecko uderzy głową w lód lub mocno zmrożony śnieg. Może to być kask narciarski - będzie doskonale chronił głowę dziecka i przyda się na narty.

  Zasada czwarta. Postarajmy się wybrać górkę o małym nachyleniu, nie oblodzoną. Dokładnie upewnijmy się, czy na trasie zjadu nie ma wystających kamieni, gałęzi itp.

  Zasada piąta. Należy cały czas mieć dziecko "na oku", nie oddalać się za bardzo, ponieważ dziecko nie jest na stoku same - są inne dzieci, które mogą uderzyć w nasze. Takie zderzenia małych saneczkarzy nie muszą od razu skończyć się źle, ale mimo to warto uważać.

  Zasada szósta. Warto zastanowić się nad zakupem nowoczesnych, plastikowych sanek posiadających hamulec i kierownicę. Pomogą one zwiększyć bezpieczeństwo zabawy, ponieważ dziecko samodzielnie będzie mogło pokierować sankami, unikając zderzeń i omijając przeszkody lub będzie mogło się zatrzymać, gdy zajdzie taka potrzeba.

  Zasady bezpieczeństwa na sankach